• دستگاه شیر سردکن
  • نویسنده: محمدرضا وفا
  • زمان مطالعه:
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۳/۲۸

قیمت و خرید شیر سردکن ۵۰۰ لیتری

شیر سردکن ۵۰۰ لیتری در دو نوع استوانه و چهارگوش طراحی و تولید میشود و پر درخواست ترین ظرفیت درخواستی در کنار شیر سردکن ۱۰۰ لیتری میباشد مدل دستگاه های شیر سردکن لبنیاتی میباشد.

جدول مشخصات شیر سردکن ۵۰۰ لیتری

جنس بدنه: جنس بدنه داخل و خارج استیل ۳۰۴
ضخامت:ورق داخل کف ۲ میلیمتر بدنه ۱.۵ میلیمتر و خارج ۱.۵ میلیمتر
عایق بندی:فوم تزریقی (پولی یورتان)
شیر تخلیه:با دو مهره ماسوره، دارد
قدرت کمپرسور:۱ اسب بخار
کندانسور:۲ اسب بخار توان دو فن کاوردار
مدل ظاهری:استوانه/چهارگوش
اواپراتور:لیزری توسط ربات جوش لیزر

تا اخر این مطلب همراه ما باشید یقین داریم تمامی سوالات شما  برای انتخاب یک شیر سردکن قابل قبول پاسخ داده خواهد شد.

قیمت شیر سردکن ۵۰۰ لیتری

قیمت شیر سردکن 500 لیتری

قیمت شیر سردکن ۵۰۰ لیتری با توجه به نوع  وظرفیت  و تجهیزات به کار رفته در آن متفاوت است که در ادامه انواع انها و تجهیزات مورد نیاز  را با قیمت و مشخصات برای خرید از فراسردکاران، بررسی میکنیم.

قیمت و خرید شیر سرد کن استوانه ۵۰۰

شیر سردکن های استوانه نسل جدید تر شیر سردکن ها هستند که در دنیا مورد استفاده قرار میگیرند در ادامه مواردی که روی قیمت و در نهایت تصمیم گیری برای خرید موثر هستند را بررسی میکینم.شیرسردکن-500-لیتری

قیمت و خرید شیر سرد کن چهار گوش ۵۰۰

شیر سردکن های چهارگوش که فقط در ایران مورد استفاده قرار میگیرند ، همچنان طرفداران خود را به خصوص در دامداری ها و لبنیات سنتی ایران دارند.

شیرسردکن-500-لیتری-چهارگوش

اجزای تشکیل دهنده شیرسردکن ۵۰۰ لیتری

یک شیرسردکن برای اینکه بتواند با بالاترین راندمان (توان) کارایی داشته باشد در اولین مرحله نیازمند طراحی طبق خواسته مشتری و محیطی که قرار است استفاده شود میباشد که البته در تمام این موارد باید محاسبه و طراحی طبق اصول استاندارد ساخت محصول انجام شود.

اجزای تشکیل دهنده شیرسردکن ۵۰۰ لیتری به صورت کلی تشکیل شده از موارد زیر:

وان داخلی شیر سرد کن ۵۰۰ لیتری

ساخته شده با ورق استنلس استیل ۳۰۴ (نگیر) ضخامت ۲ میلمیتر در کف(قسمت اواپراتور) و ۱.۵ میلیمتر در بدنه میباشد.

وان خارجی

 ساخته شده با ورق استنلس استیل ۳۰۴ (نگیر) ضخامت ۱.۱۵ میلمیتر.

سیستم همزن این شیر سرد کن

شامل یک الکتروموتور برند ترک(با توجه به محدودیت های بازار ایران بهترین برند موجود در بازار)  با توان ۰.۱۸kw گیبربکس (حلزونی) برند ترک یا ایتالیا تیپ ۴۰ ۱:۶۰(۲۳ دور در دقیقه) و پارو  لوله تمام استیل(۳۰۴) جهت هم زدن شیر برای انتقال بهتر سرما.

سیستم برودتی شیر سردکن ۵۰۰ لیتری

شامل کمپرسور،کندانسور،اواپراتور(پیلوپلیت توسط تکنولوژی جوس لیزر)،سایت گلاس جهت کنترل گاز (مبرد) سیال،فیلتر درایر جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل سیستم، شیرانبساط(اکسپنشن ولو) جهت تنظیم فشار گاز ورودی به اواپراتور، شیربرقی جهت قطع و وصل کردن جریان گاز  خنک کننده داخل سیستم،رسیور جهت ذخیره گاز خنک کننده در مواقع مختلف که ارتباط مستقیم با عملکرد شیرانبساط دارد.

سیستم برقی این محصول

کنترل کارکرد درست سیستم در تمام شیرسردکن ها و دستگاه های پخت شیر  مغز سیستم  یعنی تابلو برق ها و اصطلاحا مدار فرمان و قدرت میباشند. سیستم تابلوبرق در شیرسردکن های ۵۰۰ لیتری شامل تابلوبرق از جنس پلی یورتان ، دو عددکنتاکتور برای قطع و وصل کمپرسور و الکتروموتور همزن،  کنترل بار جهت جلوگیری از ایجاد بار(جریان) اضافی در سیستم، فیوز مینیاتوری جهت قطع و وصل برق ورودی، و کلید صفر و یک جهت راه اندازی کمپرسور و همزن و در نهایت مهمترین قطعه در سیستم های برودتی و حرارتی ترموستات(نشان دهنده دما)جهت تنظیم دما و جلوگیری از یخ زدن یا خراب شدن شیر که کالیبره بودن ترموستات (جهت مشاهده فیلم کالیبره ترموستات اینجا کلیک کنید) نقش حیاتی در عملکرد وکیفیت شیر ایفا میکند.

دستگاه توزین(باسکول)

این سیستم در تمامی شیرسردکن های چهارگوش و استوانه قابل نصب میباشد که داراری چهار لودسل و یک مانیتور میباشد که شیر داخل مخزن را نشان میدهد.

شیر تخلیه

شیر تخلیه برای خروج شیر از دستگاه تعبیه میشود و محل قرارگیری ان بسیار اهمیت دارد و نکته  دیگر  دارای اهمیت در شیر تخلیه این است  به این دلیل اینکه ممکن است با توجه به جوشکاری  در محل اتصال لوله به مخزن باعث ماندن شیر  در محل شود و شستشوی ناکافی باعث فاسد شدن شیر شود،بنا به این دلیل فراسردکاران در تولیدات خود شیر تخلیه را با دو مهره و ماسوره طراحی کرده که به راحتی باز و شستشو میشود تا بهداشت به صورت کامل انجام شود و تحت هیچ شرایطی شیر داخل لوله نماند.

شیر تخلیه کلاچ دار

شاسی شیر سرد کن ۵۰۰ لیتری

در نهایت شاسی که مخزن روی ان قرار گرفته و فوم ریزی(فوم پلی یورتان (ایزو وپلی)) و لوله کشی ها انجام میگیرید اما چرا این مطلب را در اخر اشاره کردیم به جهت اینکه بتوانیم تفاوت اصلی که بین شیرسرد کن چهارگوش و استوانه هست را توضیح دهیم،علاوه بر ظاهر دستگاه استوانه و چهارگوش اصلی ترین تفاوت در شاسی این مدل ها میباشد، شیر سردکن استوانه ۵۰۰ لیتری دارای شاسی تمام استیل (۴۰۲) پروفیل در اندازه ۴۰*۴۰ میباشد به همراه شبکه استیل در سه طرف دستگاه در صورتی که در دستگاه شیر سردکن چهارگوش شاسی پروفیل ۴۰*۴۰ اهن بدون شبکه استیل میباشد که البته در صورت سفارش عزیزان قابلیت نصب شیکه و پایه استیل میباشد.

در این مقاله سعی کردیم شیرسردکن ۵۰۰لیتری استوانه و  چهارگوش  و تجهیزات و روش کارکرد ان را به صورت خلاصه توضیح دهیم جهت اطلاعات بیشتر برای لیست قیمت دستگاه شیرسردکن و مشاوره های فنی  رایگان با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه

مشاوره آنلاین